Customer feedback
* Required fields
| TIN Code | 302885 |
| Model | ModEco 120 H |
| Real Volume | 120 L |
| Height | 0.470 m |
| Width | 1.150 m |
| Depth | 0.496 m |
| Rated power | 3000 W |
| Mounting | Horizontal |
| Heating time Δt 45K (15 - 60°C)**80°C | 02:05 h:min |
| Annual consumption of electricity AEC | 2700 kWh |
| Energy class | C |
| Diameter | 470 mm |
| Load profile | L |
| V40 | 171 L |
| Tout of the box | 70 °C |
| MAX40 | 171 L |
* Required fields