Customer feedback
* Required fields
| TIN Code | 302482 |
| Model | ModEco Ceramic 150 |
| Real Volume | 142 L |
| Height | 1.315 m |
| Width | 0.470 m |
| Depth | 0.496 m |
| Rated power | 1200/2400 W |
| Mounting | Vertical |
| Heating time Δt 45K (15 - 60°C)**80°C | 6:13/3:06 h:min |
| Annual consumption of electricity AEC | 4303 kWh |
| Energy class | C |
| Diameter | 470 mm |
| Load profile | XL |
| V40 | 249 L |
| Tout of the box | 70 °C |
| MAX40 | 249 L |
* Required fields