Customer feedback
* Required fields
| TIN Code | 302444 |
| Model | ModEco 80 |
| Real Volume | 82 L |
| Height | 0.845 m |
| Width | 0.470 m |
| Depth | 0.496 m |
| Rated power | 2000 W |
| Mounting | Vertical |
| Heating time Δt 45K (15 - 60°C) | 2:08 h:min |
| Annual consumption of electricity AEC | 1335 kWh |
| Energy class | C |
| Diameter | 470 mm |
| Load profile | M |
| V40 | 120 L |
| Tout of the box | 60 °C |
| MAX40 | 145 L |
* Required fields