ModEco Ceramic with a heat exchanger
GCV9S 120 47 24D C21 TS2RCP
1.464 kWh/24h
i
22m
i
| TIN Code | 303562 |
| Model | ModEco Ceramic 120 S |
| Real Volume | 116 L |
| Height | 1.150 m |
| Width | 0.470 m |
| Depth | 0.496 m |
| Rated power | 2400 W |
| Mounting | Vertical |
| Heating time Δt 45K (15 - 60°C)**80°C | 0:22 h:min |
| Energy class | C |
| Diameter | 470 mm |
| Thermo pocket | yes |
| Heat exchanger surface | 0.7 m² |
| Heat exchanger capacity | 3.2 L |
| Continuous flow rate of DHW at Δ T 35°C *80-70°C | 433 L/h |
| Exchange power in continuous mode (max. coil output) *80-70°C | 18.5 kW |
| Standing losses | 61 W |
* Required fields