Combined storage tanks for heating systems and domestic hot water - tank in tank with two heat exchangers
V 12/9 S2 800 95 EV 200 45 C
| TIN Code | 303864 |
| Net weight | 264 kg |
| Insulation | 100 mm |
| Heat exchanger surface S1 | 2.89 m² |
| Heat exchanger surface S2 | 1.54 m² |
| Heat exchanger capacity S1 | 26.2 L |
| Heat exchanger capacity S2 | 9.4 L |
| Heat losses ∆T 45K | 128 W |
| Energy class | C |
| Maximum operational temperature | 95 °C |
| Maximum operational temperature of the heat exchanger | 95 °C |
| Rated pressure of the heat exchanger | 6 bar |
| Diameter | 990 mm |
| Number of inlets | 4 number |
| Number of outlets | 4 number |
| Maximum working temperature coil heat exchanger | 110 °C |
| Actual capacity buffer tank | 569 L |
| Actual capacity hot water tank | 191 L |
| Minimum height of the premise | 2045 mm |
* Required fields