Customer feedback
* Required fields
| TIN Code | 304908 |
| Model | Anticalc 80 H |
| Real Volume | 82 L |
| Height | 0.440 m |
| Width | 0.858 m |
| Depth | 0.468 m |
| Rated power | 1200/2400 W |
| Mounting | Horizontal |
| Heating time Δt 45K (15 - 60°C)**80°C | 03:34/01:47 h:min |
| Annual consumption of electricity AEC | 1425 kWh |
| Energy class | C |
| Diameter | 440 mm |
| Load profile | M |
| V40 | 109 L |
| Tout of the box | 60 °C |
| MAX40 | 130 L |
* Required fields