Customer feedback
* Required fields
| TIN Code | 302880 |
| Model | ModEco Ceramic 120 |
| Real Volume | 120 L |
| Height | 1.150 m |
| Width | 0.470 m |
| Depth | 0.496 m |
| Rated power | 1200/2400 W |
| Mounting | Vertical |
| Heating time Δt 45K (15 - 60°C)**80°C | 5:13/2:36 h:min |
| Annual consumption of electricity AEC | 2652 kWh |
| Energy class | C |
| Diameter | 470 mm |
| Load profile | L |
| V40 | 161 L |
| Tout of the box | 60 °C |
| MAX40 | 175 L |
* Required fields