Customer feedback
* Required fields
| TIN Code | <b>305773</b> |
| Model | ModEco Electronic 80 |
| Real Volume | 80 L |
| Height | 845 m |
| Width | 470 m |
| Depth | 496 m |
| Rated power | 2000 W |
| Heating time Δt 45K (15 - 60°C) | 2:08 h:min |
| Annual consumption of electricity AEC | 1312 kWh |
| Energy class | B |
| Diameter | 470 mm |
| Load profile | M |
| V40 | 151 L |
| Tout of the box | 70 °C |
| MAX40 | 168 L |
* Required fields