Combined storage tanks for heating systems and domestic hot water - tank in tank without heat exchangers
V 600 85 EV 150 40 C
| TIN Code | 303871 |
| Net weight | 161 kg |
| Insulation | 100 mm |
| Heat losses ∆T 45K | 116 W |
| Energy class | C |
| Maximum operational temperature | 95 °C |
| Maximum operational temperature of the heat exchanger | 95 °C |
| Rated pressure of the water tank | 10 bar |
| Rated pressure of the heat exchanger | 3 bar |
| Diameter | 850 mm |
| Number of inlets | 4 number |
| Number of outlets | 4 number |
| Actual capacity buffer tank | 433 L |
| Actual capacity hot water tank | 151 L |
| Minimum height of the premise | 2121 mm |
* Required fields